Międzynarodowy Kongres dla Pokoju „Ludzie i Religie” – „Asyż w Krakowie”

W dniach 6-8 września 2009 w Krakowie, w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbył się Międzynarodowy Kongres dla Pokoju „Ludzie i Religie” – „Asyż w Krakowie” podczas którego spotkało się blisko pół tysiąca liderów religijnych, przywódców państw oraz przedstawicieli świata polityki i kultury. Firma Top Rental na zlecenie Concept Music Art zapewniła informatyczne wsparcie biura kongresu.

Międzynarodowy Kongres dla Pokoju „Ludzie i Religie” jaki odbywał się w ostatnich dniach w Krakowie był przede wszystkim wielkim wydarzeniem religijnym i kulturalnym. Ale był także wielkim wyzwaniem dla jego organizatorów: blisko 500 osobistości z całego świata, kilka dni spotkań, dyskusji i paneli w różnych miastach Krakowa. Inicjatorzy tego wydarzenia – włoska wspólnota Sant’Egidio i Archidiecezja Krakowska – zlecili przygotowanie i oprawę kongresu krakowskiej firmie Concept Music Art, która realizację części informatycznej biura kongresu powierzyła spółce Top Rental.

Firma Top Rental dostarczyła sprzęt informatyczny w postaci 50 komputerów stacjonarnych z monitorami 19”  i 5 laptopów wraz z wymaganym oprogramowaniem; 10 drukarek laserowych; 2 monitory 24” full HD do obróbki materiałów video oraz stację roboczą z dwoma monitorami 21” do zaawansowanych prac graficznych. Oprócz sprzętu komputerowego Top Rental wspólnie z Concept Music Art zapewniły pełną infrastrukturę sieciową (switche, routery, pełne okablowanie i zasilanie), obsługę w zakresie instalacji i konfiguracji sprzętu oraz wsparcie techniczne podczas trwania konferencji.

Kongres był doniosłą chwilą o randze międzynarodowej. Organizacja tego typu wydarzenia to tytaniczna wręcz praca bardzo wielu ludzi, praktycznie non stop. Nasza firma ma doświadczenie w pracy nad wieloma dużymi imprezami ale wsparcie jakie zapewnił nam Top Rental w zakresie dostarczenia sprzętu komputerowego i infrastruktury sieciowej było dla nas niezwykle cenne. – mówi Marcin Szopa, dyrektor ds. mulitimediów Concept Music Art.

Bardzo się cieszę, że nasza firma mogła pomóc w organizacji tego kongresu. Działaliśmy bardzo szybko i elastycznie, a niektóre z wymagań były niecodzienne, np. kilkadziesiąt systemów operacyjnych w języku włoskim. – dodaje Marek Straszak, prezes zarządu Top Rental.