Ekran diodowy

 

Dlaczego dioda? Ekran diodowy to zupełnie nowa jakość w zakresie wyświetlania obrazu! Dzięki rozmiarowi pojedynczego piksela (w przypadku naszych ekranów jest to zaledwie 2,6 mm), niezwykłym parametrom jasności i kontrastu oraz innowacyjnej metodzie łączenia pojedynczych modułów, ekran diodowy znacznie przewyższa klasyczne ściany wideo zbudowane z ekranów LCD.

Ekran diodowy dzięki swojej budowie nie ma żadnych widocznych łączeń, a odbiorca ma wrażenie, jakby była to jednolita płaszczyzna. Takiego efektu nie da się uzyskać w klasycznych ścianach wideo LCD – wprawdzie ramka stosowana w tzw. bezszwowych ekranach ma zaledwie 4 mm, to jednak łączenie poszczególnych monitorów jest widoczne (minimalnie, ale jednak). Dioda jest wolna od tej cechy. Każdy moduł (tzw. cabinet) jest zbudowany tak, że linia diód jest zarazem krawędzią modułu.

System łączenia w ekranach diodowych jak żaden inny pozwala na elastyczne kształtowanie powierzchni. Ekran może być zupełnie płaski i jednolity, może być delikatnie zakrzywiony lub płynnie falować. Specjalne zamki umieszczone z tyłu modułów (niewidoczne dla odbiorcy) pozwalają łączyć je ze sobą pod kątem kilku lub kilkunastu stopni, a nawet pod kątem ostrym 90 stopni.

Ekran diodowy pozwala uzyskać bardzo jasny i wyraźny obraz w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych. Natomiast bardzo mały rozmiar pojedynczej diody sprawia, że obraz z prawie każdej odległości jest idealnie ostry i wyraźny. W naszym ekranie pojedynczy piksel ma wielkość 2,6 mm. Dzięki temu na ekranie o wielkości 3 metrów uzyskujemy rozdzielczość HD, a na 5 metrowym FullHD. Natomiast jasność i kontrast ekranu diodowego mają znacznie lepsze parametry niż większość typowych ekranów LCD jakie stosuje się w ścianach wideo! Oczywiście ekran diodowy ekranowi diodowemu nierówny… wszystko zależy od producenta, wielkości pojedynczej diody i parametrów dotyczących jasności i kontrastu. W naszej ofercie mamy ekrany firmy Unilumin, jednego z liderów rynku technologii diodowej.

 

Wynajem ekranu LED

 

Ekrany diodowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie klasyczne ściany wideo LCD, czyli podczas organizacji różnego rodzaju eventów, takich jak targi, konferencje, imprezy masowe lub bardziej kameralne stoiska. Dzięki łatwemu łączeniu modułów, z których każdy ma 50 na 50 cm, możemy zabudować praktycznie każdą powierzchnię. Jednak cena technologii – dioda jest droższa niż najlepsze nawet monitory LCD – a także możliwości w zakresie elastycznego formowania dużych płaszczyzn sprawiają, że ekrany diodowe najczęściej wykorzystuje się jako duże ściany wideo.

 

Dane techniczne ekranu diodowego

 

Rozdzielczość natywna:
1920×1152 pix przy wielkości 5x3m

Przeznaczenie:
projekcje we wnętrzach

Elastyczność:
opcje zakrzywienia ekranu do wewnątrz i na zewnątrz

Interakcja:
możliwość realizacji ekranu dotykowego o dowolnej wielkości

Montaż:
dowolne formy, modułowa konstrukcja (1 element o wymiarach 50x50cm)

Serwis:
wymiana każdego z modułów w 10 sek., szybka wymiana modułu zasilania

 

Obsługa techniczna eventów

 

Pamiętaj też, że nasza firma oferuje kompleksową obsługę techniczną eventów. Nie tylko wypożyczamy sprzęt AV i IT najwyższej klasy, ale także dowozimy, instalujemy, sprawujemy nadzór w trakcie trwania całego wydarzenia gwarantując bezproblemowe działanie, a potem wszystko demontujemy i zabieramy własnym transportem. To oznacza dla Ciebie minimum komplikacji i maksimum wygody!

Skontaktuj się z nami, jeżeli masz jakiekolwiek pytania.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń!

Nie znalazłeś na stronie interesujących Cię urządzeń? Zadzwoń i zapytaj, z pewnością będziemy mogli Ci pomóc. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Zadzwoń - (12) 399-45-02